gizem

e-posta: gizemk @simurgbdm.com

Üniversite’de aldığım derslerden psikoloji ve dramaturjiye özel ilgi ve merak duymamla başladı herşey. Kişilerin çocukluk dönemlerinin sahnelenmesiyle sorunlarının ortaya çıkarıldığı Psikodrama ile tanışmam bu merakın bir armağanı oldu. Yine üniversite eğitimimin bir parçası olarak aldığım Beden-Hareket dersleri psikodramaya duyuyor olduğum ilgiyi daha da derinleştirdi. Çünkü bu çalışma ve araştırmalarım esnasında, psikodrama çalışmalarında insanlar arasındaki mesafe ve duruş şekillerinin, kişilerin birbirleriyle ilişkilerine ayna tuttuğunun keşfedildiğini öğrenmiştim. Bunun üzerine konu üzerindeki bilgi ve birikimimi arttırmak niyetiyle Beden Dili Eğitimi aldım.

Mezuniyetimden sonra kısa bir süre tiyatroda çalışıp, bu arada Beden Dili üzerine eğitimler vermeye karar verdim. Bu dönemde, yaklaşık iki sene asistanlığını yaptığım Tuna Tüner, dolayısıyla Aile Dizimi ile tanıştım. Ne “tesadüf”tür ki yukarıda bahsettiğim keşfi yapan Virginia Satir “Aile Sistemi Terapisi’nin Anası” olarak biliniyormuş! Böylece, yıllar evvel istikametini bilmeden çıkmış olduğum bu yolculuk beni Konstelasyon çalışmalarıyla buluşturmuş oldu.

İki sene boyunca aşağıda sıralanmış eğitimlere katılarak bilgi ve deneyim biriktirken daha da önemlisi işin mutfağında pişip, yoğruldum. Bu dönemde yine birlikte çalıştığım Tuba Küçükaksu ile birlikte Hindistan Oneness University’de 2 haftalık Deepening eğitimine katılmam benzersiz bir deneyim olduğu gibi aynı zamanda uygulayıcısı olduğum tüm çalışmalarla bağlantımı derinleştirdi.

Şimdiyse, bir yandan kendi gelişimimi sürdürürken tüm bu eğitimlerden, deneyimlerden ve birlikte çalışma şansını bulduğum hocalarımdan beslenerek edindiğim birikimleri sizlerle paylaştığım kısmındayım yolculuğumun. Sizinle birlikte algılarınızı, bu sayede de tüm dünya ve yaşamınızı dönüştürmenize yönelik çalışmalar yapıyoruz: Bir danışanla değil tüm kainatla çalıştığımın farkındalığı ve ilhamıyla…

Aldığım Eğitimleri:

Kimlik ve Özdeşleşme – Travma – Prof. Dr. Franz Ruppert

Transactional Analysis 2 (TA2) – John Baxendale, Joanna Beazley Richard (Wealden Psychology Institute)

Transactional Analysis 1 (TA1) – John Baxendale, Joanna Beazley Richard (Wealden Psychology Institute)

Bert-Sophie Hellinger-Hellinger Live

Hellinger Sciencia – International Intensive Training Camp

Aile Dizimi’nde Regresyon Uygulamaları Eğitimi

Cecilio Fernandez Regojo-Organizasyon Dizimleri

Aile Dizimi tabanlı Yaşam Koçluğu

Etkili İletişim ve Beden Dili

NLP Practitioner

Hipnoz Practitioner

Dramaturji

Ses-Konuşma-Mimik

Beden-hareket

Nefes Teknikleri

Stres Yönetimi

Reiki

Oneness Blessing

Motivasyon Yönetimi

Zaman Yönetimi

Hafıza Geliştirme Yöntemleri

Zihin Gücüyle Terapi Yöntemleri

Başarı ve Motivasyon

İçsel Motivasyon Koçluğu

Psikoloji

Mitoloji